פיתוח אפליקציות ידידותיות למשתמש

האפליקציות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. בזכותן אנו יכולים לבדוק את מצב חשבון הבנק שלנו, להזמין מונית, לבדוק את לוח הזמנים של הרכבת או להעביר את זמן הנסיעה במשחק משעשע. למעשה, פיתוח אפליקציה אינה עניין של מה בכך. מתכנתים ומפתחים עובדים במשך ימים רבים כדי לפתח את האפליקציה השימושית עבור הלקוח, כדי לפתח אפליקציה ידידותית למשתמש.

פיתוח אפליקציות ידידותיות למשתמש

פיתוח אפליקציות ידידותיות למשתמש

פיתוח אפליקציה – להתאים את האפליקציה למשתמש

אלה כמה דגשים לפיתוח אפליקציה נוחה וידידותית עבור המשתמש, בהתאם לפעולות שיש לבצע:

  • ביצוע תשלומים – באמצעות אפליקציה נוחה ויעילה אין צורך לחכות במשך זמן רב במוקד הטלפוני כדי לבצע תשלום. חנויות רבות מציעות אפליקציות שבאמצעותן ניתן לרכוש מוצרים. אפליקציות מסוג זה צריכות לכלול מסך נוח עבור הלקוח כדי שיוכל למלא את הפרטים הרלוונטיים: שם בעל כרטיס האשראי, מספר כרטיס, מספר תעודת זהות או 4 ספרות אחרונות בגב הכרטיס. אפליקציה מפותחת יותר יכולה לשלוח מייל אוטומטי ללקוח המאשר את ביצוע התשלום.
  • השארת פרטי התקשרות – אפליקציות עסקים מסוימות מאפשרות ללקוחות להשאיר פרטי התקשרות ליצירת קשר. האפליקציה צריכה לכלול שדות נוחים להקלדה.
  • בניית תפריט – אפליקציות רבות הן אפליקציות שבהן יש צורך לבצע חיפוש. לדוגמה, אפליקציה לבדיקת לוח הזמנים של הרכבות. אפליקציה מסוג זה מצריכה יצירת רשימה של יעדים הממוינת לפי סדר האל"ף בי"ת כדי שהמשתמש יוכל לבחור את היעד הנכון.
  • ניהול זמנים ומשימות – אפליקציות לניהול זמנים מותאמות לשימושי עובדי החברות השונות. פיתוח אפליקציה זו צריך לכלול מאפיינים כמו לוח שנה, יומן, רשימה של הלקוחות או היכולת להפיק דוחות. ממשק אפליקציה מסוג זה צריך להיות ידידותי לעובד, כך שכל עובד יוכל לנהל את הזמן שלו גם כאשר הוא נמצא מחוץ למשרד.
  • התראות – ישנן אפליקציות שנועדו להתריע על קבלת אינפורמציה מסוימת, כדוגמת אפליקציית חדשות המתריעה על אירוע שהתרחש במרכז הארץ או אפליקציית מיילים המתריעה על קבלת מייל חדש. חשוב לספק את האפשרות לבטל את ההתראה העלולה להפוך למטרד עבור המשתמש.
  • ממשק חיצוני – מלבד היכולות התכנותיות היעילות של האפליקציה, חשוב לדאוג לממשק חיצוני מעוצב ומרהיב.

לפתח אפליקציה טובה

כל מפתח זקוק לתמיכה כאשר הוא עובד על אפליקציה ידידותית למשתמש. בכל שלבי פיתוח האפליקציה – החל משלב התכנון ועד לתכנות עצמו – מומלץ להתייעץ עם מתכנתים ומשתמשים. חשוב לתת לכמה שיותר אנשים להתנסות באפליקציה, כדי לבחון את חוויית המשתמש המופקת ממנה ולדעת אילו דברים צריך לשפר בה. חשוב גם להתייעץ עם קהילת המתכנתים בקוד פתוח שאתם חברים בה, כדי לקבל את העזרה ההכרחית.