מערכת ERP לשיפור הביצועים בעסק שלך

בעידן הטכנולוגי שלנו שבו התיקיות והמחברות הולכות ומתמעטות ואת מקומן תופסים המחשבים והמערכות המשוכללות, ניתן לנהל עסק בקלות וביעילות באמצעות תוכנת erp. תוכנה מסוג זה מיועדת לניהול השוטף של העסק, כאשר נתונים כמו קשרי לקוחות או סוגי המכירות שבוצעו הם נתונים המשותפים למספר רב של עובדים. בדרך זו יכולים העובדים להתעדכן בנעשה בארגון ולהעניק ללקוחות שירות טוב יותר.

מערכת ERP

כיצד אפשר לשפר את ביצועי העסק בעזרת תוכנת ERP

תוכנה שנועדה לנהל את הנתונים ומשימות העובדים בעסק יכולה לשפר את ביצועי העובדים בדרכים שונות. אלה כמה מבין הדרכים הנפוצות:

  • צמצום טעויות – מערכת erp מאפשרת לכל עובד לתעד באופן מסודר ושיטתי את מעשיו בכל יום ויומו. לדוגמה, אם איש מכירות או איש תמיכה טכנית דיבר עם לקוח מסוים, הם יכולים לתעד את תוכן השיחה במערכת ובכך לעדכן את העובדים האחרים בסטטוס הטיפול בלקוח. בזכות תיעוד יסודי ומורכב ניתן לצמצם טעויות, לגלות טעויות בזמן אמת ולבצע מעקב אחר לקוחות החברה והעבודה השוטפת של העובדים.
  • תפוקה רבה יותר – תוכנה לניהול עסק מאפשרת לעובדים לנהל את סדר יומם. בעזרת כלים פשוטים כמו יומן או לוח שנה ניתן לנהל את המשימות: החל מהמשימה הדחופה ביותר ועד למשימה הדחופה פחות. ניהול נכון של משימות מסייע לעובדים להגיע לתפוקה גדולה יותר ולתרום להתפתחותו של העסק.
  • התממשקות עם תוכנות אחרות – תוכנת erp טובה ומקצועית יכולה להתממשק עם תוכנות אחרות כדוגמת תוכנות להנהלת חשבונות. אם לדוגמה, העסק רגיל לעבוד עם תוכנה מסוימת להנהלת חשבונות, עליו לחפש מערכת erp התומכת בתוכנה זו. עם זאת, ברוב המקרים ניתן להשתמש בתוכנה לניהול חשבונות המוטמעת בתוך המערכת לניהול העסק. באמצעות תוכנה זו ניתן לבצע מגוון רחב של פעילויות כמו הנפקת חשבוניות, גביית כספים או חישוב משכורות לעובדים.
  • עבודה מכל מקום – בימינו רוב התוכנות לניהול עסקים מותאמות למכשיר הסלולרי הקטן. הממשק האינטרנטי של התוכנה מאפשר לעובדי החברה לעדכן פרטי לקוחות ולבצע עדכונים אחרים גם כשהם נמצאים בשטח.
  • ניהול מלאי – התוכנה הממוחשבת מאפשרת לנהל את המלאי בדרך הטובה ביותר. בעזרתה ניתן לעקוב אחרי המלאי באופן תמידי ולראות אילו פריטים חסרים ואילו פריטים עודפים.

למצוא תוכנה ידידותית למשתמש

חשוב להשקיע בבחירת מערכת טובה לניהול עסק. אחד הדברים המשמעותיים שיש להביא בחשבון הוא התאמת המערכת לכל עובדי החברה – בין אם מדובר בעובדים שמבינים בתחום המחשבים ובין אם מדובר בעובדים שהידע שלהם במחשבים הוא בסיסי. תוכנה טובה היא תוכנה קלה להבנה, אשר בה יוכל להשתמש כל עובד – מנכ"ל, איש מחשבים, סוכן ביטוח או עובד מפעל ייצור.