מערכות ניהול רצפת ייצור

אנו משתמשים רבות במוצריהם של מפעלים שונים – חופפים את השיער בשמפו, רוחצים את הידיים בסבון נוזלי ושותים לרוויה מכוסות חד פעמיות. כדי שמפעל יספק את המוצרים שלו, עליו להתנהל כראוי. היום, בעידן הדיגיטלי קיימות מערכות משוכללות המסייעות בניהול רצפת הייצור. אחת מבין המערכות הנפוצות ביותר היא מערכת erp, המאפשרת למנהלים רבים ברחבי הארץ לחסוך בזמן יקר.

 

 

תוכנת  erp – מה היא מציעה

בזכות תוכנת erp משוכללת ניתן לשפר את העבודה במפעל ולהגיע ליעדים הנחוצים. אלה כמה מבין הפעולות העיקריות ביותר שניתן לבצע באופן אוטומטי באמצעות המערכת:

  • להפיק הוראות ייצור – עובדי המפעלים זקוקים לתוכנית מסודרת שלפיה יוכלו לעבוד על מוצר זה או אחר. היות שקיימות תוכניות רבות, ניתן לאחסן את כולן במערכת אחת ולהעלות את הוראות הייצור הרלוונטיות בהתאם לצורך.
  • חלוקת עבודהבזכות תוכנה לניהול רצפת ייצור ניתן לחלק את העבודה בין העובדים בכל המחלקות.
  • איסוף נתונים – מנהלי הייצור צריכים לעקוב בכל עת על נתוני המוצרים של המפעל. מערכת erp מאפשרת להם לאסוף את הנתונים האלה בקלות, תוך שימוש ברקוד.
  • עדכון מלאי – המערכת מתוכנתת כך שהיא יכולה לעדכן את המלאי באופן אוטומטי. בדרך זו יכול כל מנהל לעקוב אחר המלאי ולבדוק אילו פריטים יש להזמין, אילו פריטים יצאו מהמלאי ואילו מבין המוצרים הם פגי תוקף שיש להוציא מהמלאי באופן דחוף.
  • להפיק דוחות – המערכת מאפשרת למנהלי פס הייצור להוציא דוח הוראות מסודר או דוח ביצוע, כך שניתן לעקוב בקלות אחר מהלך העבודה.

 

איך לבחור את התוכנה הנכונה

בחירת תוכנת ניהול רצפת ייצור אינה עניין של מה בכך. כדי להשיג את המטרות של המפעל, חשוב לבחור את התוכנה הנכונה ביותר. ראשית, יש צורך להגדיר יעדים ולבחון בהתאם לכך את יכולות התוכנה. כך למשל, אם אתם מעוניינים לספק לעובדים הוראות ייצור ברורות, חשוב לוודא כי המערכת יכולה להפיק הוראות אלה. שנית, מומלץ לגלוש באתרי האינטרנט השונים ולצפות בתגובות הגולשים. ואם זה לא עוזר, שאלו חברים המנהלים עסק. אחד או שניים מבניהם יוכל להמליץ על חברה מקצועית המציעה תוכנת erp טובה.