מה לא מספרים לכם על בניית אפליקציות

על מנת ליצור בית עסק משגשג שעומד בדרישות הזמן, פעמים רבות יש צורך ביצירת אלמנטים נוספים, חלקם בעלי ערך פרקטי, חלקם האחר משתייך לקטגוריה של יוקרה ועמידה בתחרות, אך בכל מה שקשור לתחום בניית אפליקציות, כדאי להבין שלא תמיד הדברים פשוטים כפי שנדמה וליצירת הפתרונות המתאימים ביותר לעסק שלכם יש להיכנס לעובי הקורה. אז הינה מספר סודות על מה לא מספרים לכם על בניית אפליקציות.

מה לא מספרים לכם על בניית אפליקציות

לא תמיד יש צורך באפליקציה

האמת הפשוטה היא שלפני תחילת הליך בניית אפליקציה, כדאי לחשוב לעומק, האם באמת יש בה צורך, ומהם השירותים שהיא עתידה לספק. האם יש סיבה מוצדקת לכך ש"תחיו" בכיס של הלקוח הקיים או הפוטנציאלי שלכם 24 שעות ביממה, ואם כן, האם תתנו לו ערך מוצדק לכך?

למכור או לא למכור – זאת השאלה

אפליקציות רבות ניתנות למכירה, ומחירן משתנה בהתאם לסוג האפליקציה וליכולותיה. רבים טוענים שזו המטרה של כל אפליקציה עסקית, להעניק שירות כלשהו בחינם ולמכור את השאר. אך לא לכל בית עסק זה מתאים, ויש לבדוק לעומק את העניין של פיתוח אפליקציה לפני שניגשים לעבודה.

חוויית משתמש בתור גורם מנחה

חוויית משתמש הוא שם המשחק כאשר מדובר בנושא כמו פיתוח אפליקציה. התחושה שאתם יוצרים בקרב המשתמש כאשר הוא מזפזפ באפליקציה זו הסיבה העיקרית לכך שהוא יחזור אליכם פעם אחר פעם, ומומלץ גם לפנות מומחה המבין בתחום זה באופן מעמיק ויכול ליצור את הסביבה הנעימה ביותר עבור המשתמש.

להציק יותר מדי או מעט מדי – איך מוצאים את האיזון?

אחד האלמנטים החשובים של האפליקציות הוא ההתראות – והשאלה המתבקשת היא כל כמה זמן יש לשלוח התראות כאלה במטרה ליצור מעורבות של המשתמש, אך מבלי להטריד אותו יתר על המידה. שכן, הצקה תמידית עלולה לגרום לו להסיר את האפליקציה. חשוב גם ליצור את המערך שיבקש אישור מהמשתמש לשלוח התראות אלה, אחרת מדובר בסיכון של ממש.

אז מה עושים עם המידע על מה לא מספרים לכם על בניית אפליקציות

כפי שניתן להבין, בניית אפליקציה היא עולם ומלואו ועל מנת לצלוח אותו נדרש גם ידע בתחום הדיגיטל, גם היכרות עם קהל היעד שלכם וגם יכולת לספק ערך מוסף שאין בשום מקום אחר. לכן לא כדאי למהר עם יצירת האפליקציה, בעיקר אם אתם רוצים שאנשים יורידו אותה וישתמשו בה דרך קבע. מומלץ לתכנן מראש את כל השלבים, להתייעץ עם חברים המבינים בתחום ורק לאחר מכן לגשת לפיתוח.