למה חווית משתמש חשובה מאוד לאפליקציה שלך

יש לך רעיון מדהים לאפליקציה שתכבוש את המדינה והעולם? כדאי שתזכור לאורך כל הדרך, שלא על רעיון בלבד עומדת האפליקציה, ושאחד הדברים החשובים ביותר שעליך לשים כל הזמן לנגד עיניך הוא חוויית המשתמש.

רעיונות רבים וטובים שפותחו לכדי אפליקציות חדשניות ומפתיעות מצאו עצמם לאט לאט נדחקים אל מחוץ למשחק, הרבה מאחורי אפליקציות אחרות שצוברות קהל משתמשים גדול ונאמן ומשאירות מאחוריהן אבק. חווית משתמש עשויה להיות הגורם החשוב ביותר להצלחת האפליקציה, ויש להקדיש לה את התכנון וההשקעה הראויים.

מה זה חווית משתמש

עבור רבים, המושג חווית משתמש הוא צמד מילים עלומות שלא ברור מה משמען, אך כיוון שעתיד האפליקציה שלך תלוי במושג זה, חשוב מאוד שתדע. חווית המשתמש היא מושג קצת חמקמק בעיקר כי המשתמש שלך הוא, באיפה, אלפי ומליוני אנשים שונים, שלכל אחד העדפות שונות וצרכים שונים.

חווית המשתמש באפליקציה שלך היא האופן בו חווה אותה המשתמש, כאשר השאיפה היא לייצר חוויה חיובית ככל האפשר. אתה ודאי שואל את עצמך איך אפשר לדעת מה יהיה חיובי בעיני כל כך הרבה משתמשים שונים?

נרגיע אותך ונאמר שאין צורך לרדת לרזולוציות של הצבע האהוב על כל אחד והאופן בו הוא אוהב את הקפה שלו בבוקר. אבל יש אלמנטים שהרוב הגדול של המשתמשים ידרג באופן ודומה והם: עד כמה נוח להשתמש באפליקציה שלך, עד כמה היא פשוטה להפעלה ומעניקה לו את מבוקשו במהירות, עד כמה היא נגישה, אינטואיטיבית, אמינה, אסתטית ומעודכנת. כשהדירוג של כל אלו גבוה, סימן שסיפקת חווית משתמש מוצלחת.

איך עושים את זה? ראשית, לומדים את קהל היעד, את ההרגלים ואת הצרכים האוניברסליים שלהם. מנסיפ להתחקות אחר אופן החשיבה של המשתמש הממוצע ולהבין מראש מה יצטרך בכל שלב ושלב. לאורך כל הדרך זוכרים שהמשתמשים שלכם מחפשים מענה מהיר וקל, לא רוצים להסתבך יותר מדי ויעזבו את האפליקציה ברגע אם ירגישו שהם לא מקבלים את מבוקשם במהירות הראויה.

למה חשובה לכם חווית המשתמש?

תשאלו כל מומחה לשיווק, חווית המשתמש היא בסופו של דבר מה שיקבע את הצלחת האפליקציה. חחוית משתמש טובה תגרום לכך שמשתמש שכבר התנסה באפליקציה ימשיך לחזור אליה שוב ושוב, וכך יווצר לכם מה שנקרא 'קהל משתמשים נאמן'. בעקבות חוווית המשתמש הטובה שלהם, תקבלו דירוגים יותר ויותר גבוהים והבסיס הנאמן שלכם ילך ויגדל כל הזמן בזכות משתמשים חדשים.

במבחן התוצאה, הקהל מצביע לא ברגליים אלא באצבעות. ואותן אצבעות ילכו לאפליקציה שתהיה הכי נוחה, כיפית ומובנת להם. צריך לקחת את זה בחשבון הן מבחינתת העיצוב והן מבחינת תכנון אופן הפעולה של האפליקציה, מתהליכי הבסיס עד לתהליכי הרקע הקטנים ביותר. החל משלב אפיון האפליקציה, הקפד לוודא שאתה כל הזמן עוצר להביט על הדברים מנקודת המבט של המשתמש, כך תבטיח שהאפליקציה שלך תהפוך לדבר הכי חם בשוק, ותישאר כזו לאורך זמן.