חמישה דברים שלא ידעתם על חווית משתמש

מה גורם לנו להישאר באתר מסוים במשך כמה דקות טובות ולעזוב אתר אחר כעבור דקה? מתי אנו משאירים פרטי התקשרות ובאילו מקרים נעדיף לבצע חיפוש אינטנסיבי בגוגל עד שנמצא את השירות שבו אנו מעוניינים באמת? חוויית משתמש UX מתארת את הדרך שבה חווה האדם את השימוש באפליקציה בסלולר או באתר כלשהו. לאור התחרות הגבוהה המתנהלת בשוק על הלקוחות, פועלים בעלי העסקים בדרכים שונות כדי להעצים את חוויית המשתמש ולהשאיר את הלקוח זמן רב יותר באתר.

חמישה דברים שלא ידעתם על חווית משתמש

מה כדאי לדעת על חוויית משתמשת UX כדי להשיג תוצאות טובות יותר

אלה כמה דגשים שיעזרו לכם לשפר את חווית המשתמש באתר או באפליקציה שאתם משיקים:

1 המהירות היא העיקר – החיים התובעניים מצריכים מהאדם הממוצע להשקיע את כולו בתמרון הבלתי אפשרי כמעט של עבודה אינטנסיבית ובילויים משפחתיים. משום כך, גולשים רבים מעדיפים לצרוך מידע במהירות רבה. גולש המגלה כי עליו לחכות במשך כמה דקות עד שעמוד האתר ייטען, יעדיף לעבור לאתר אחר. משום כך, כאשר אתם משיקים אפליקציה או אתר, יש צורך לדאוג לביצועים מהירים.

  1. לעשות סדר באתר – אתר ידידותי למשתמש הוא אתר קל לניווט המפנה את הלקוח בקלות לקטגוריה הנכונה שהוא מחפש. אתר המחולק לקטגוריות רבות ללא סדר הגיוני, עלול לבלבל את הגולשים ולגרום לנטישה.
  2. אתר שמדבר אל הגולש – חוויית משתמש UX תתעצם אם התוכן שבאתר ידבר אליו. לדוגמה, אם אתם משווקים מוצרים לתינוק, כדאי לכתוב תכנים בלשון נקבה אשר ידברו על התועלת שמביאים המוצרים לתינוקות, ואף להוסיף המלצות מועילות כמו טיפים לשמירה על בריאותו של התינוק או רשימה של דברים שכדאי לדעת לפני רכישת צעצועים חדשים. נוסף על כך, מומלץ להוסיף משפטים המניעים לפעולה כמו "רוצה לקנות מוצץ חדש לתינוק? פני אלינו כעת". משפטים אלה יגרמו למשתמש להישאר באתר דקות נוספות ולבצע פעולה כמו רכישה או השארת פרטים אישיים.
  3. להגיע לאתר מכל מקום – אתר רספונסיבי (מותאם לנייד) יאפשר למשתמשי הטלפונים הסלולריים לגשת אליו מכל מקום ולבצע את הפעולות המבוקשות, בעוד אתר שאינו מותאם לנייד יקשה על הגלישה ועלול להוביל לנטישה בסופו של דבר.
  4. לדאוג למראה אסתטי – אתר מעוצב מושך את עיני הגולש וגורם לו לבקר בו שוב ושוב. כדאי להתייעץ עם מעצב אתרים מקצועי ולהתאים את העיצוב לאופי האתר.

לסיכום, חוויית משתמש חשובה להתנהלותו התקינה של העסק ולהרחבת מאגר הלקוחות שלו. לפיכך, מומלץ להשקיע זמן וכסף בבניית אתר מעוצב ואיכותי.