הטרנד החדש בעולם האפליקציות – IOT  

בעולם שבו יש לנו פלאפונים חכמים ומשוכללים המציגים שלל אפליקציות שימושיות נראה שקשה מאוד להפתיע אותנו. אם כך, היכונו להפתעה. הכירו את IOT, הטרנד החדש בעולם הטכנולוגיה שכבר כבש בסערה ומאיים להמשיך עד שישתלט על כלל החפצים, המכשירים והאפליקציות.

הטרנד החדש בעולם האפליקציות - IOT  

הטרנד החדש בעולם האפליקציות – IOT

אך ראשית, נחזור למבוא. INTERNET OF THING (האינטרנט של הדברים), או בקצרה – IOT, הוא מושג מהפכני הנועד לתאר טכנולוגיה משוכללת שבה חפצים יתחברו לרשת אינטרנטית באמצעות אפליקציה IOT, יאספו מידע, ינתחו אותו, ישלחו אותו למכשיר אחר או שישלחו אותו לנו. אתם יודעים מה אומרים, אם אתם מדברים עם חפצים – זה בסדר, אבל כשהחפצים עונים לכם? זו טכנולוגיית IOT.

פיתוח ושימוש באפליקציות IOT הופך את סביבתו של האדם לחכמה ומאפשר לייעל את תהליכי המחיה של האדם ולשדרג אותם.

 

ברוכים השבים לביתכם החכם

מערכת בית חכם פועלת על בסיס אפליקציה מתוחכמת המתקשרת לכל המכשירים והמערכות החשמליים בבית ומאפשר למשתמש לנהל אותם גם בהיותו מחוץ לבית באמצעות ממשק ידידותי ופשוט. כך המשתמש יכול להתחבר אל מערכת המיזוג, מערכת התאורה, מערכת מצלמות אבטחה ועוד וליהנות מחוויית מגורים משודרגת ביותר.

המערכת, בין שלל היתרונות הרבים, נועדה כדי לצמצם את צריכת האנרגיה ולחסוך בעלויות. כך, כאשר המערכת מזהה כי האור מודלק בחדר מסוים, אך לא מזוהה בו אף אדם, כל המערכות החשמליות הרצויות נכבות באופן אוטומטי. חסל לצאת לחופשה בחשש שמא השארתם את האור או את הגז דולקים. ואם כבר דיברנו על גז, ניתן לתכנן את המערכת כך שברגע שהיא תזהה דליפת גז, החלונות החשמליים יפתחו באופן אוטומטי, תישלח התראה אל מכשיר הנייד שלכם ואל כוחות ההצלה.

דוגמה נהדרת נוספת הממחישה עד כמה הבית חכם היא שקיימת האפשרות שבה הבית יוכל לאתר את המדדים שלכם, לזהות כי אתם שרויים תחת לחץ ומתח, לעמעם את האורות, להפעיל לכם רשימת השמעה מרגיעה ולחמם את דוד המים על מנת שתוכלו להיכנס ולהתרענן באמבטיה חמימה ונינוחה.

דואגים שרשימת הקניות שלכם התדלדלה? המקרר ידאג לעדכן אתכם מבעוד מועד ואם תרצו הוא אפילו ידאג להזמין עבורכם קניות אונליין.